Tootegrupid

Tekstiilivärv villasele ja siidile "Pilvelambad"

Tootekood: 2574
Laoseis: 3
Hind:
1,50 €

Parameetrid


* Villasevärvid "Pilvelambad

Kogus: - +
   - või -   

Tegu on puhaste kontsentreeritud värvainetega. Värvaine on pakendatud 500 g materjali värvimiseks mõeldud kogustena. Sõltuvalt kontsentratsioonist on pakis 10-16 g värvainet (Nr.75 on 2 g). Selline värvaine kogus annab tugeva (värviküllase) tooni. Allolevad näidised ongi värvitud just selliste värvikogustega.

NB! Piltidel olevad toonid võivad arvutikuvari seadistusest tulenevalt mõnevõrra erineda tegelikest toonidest.

Heledamate toonide saamiseks tuleb vastavalt kas vähendada värvaine kogust või suurendada värvitava materjali hulka.

Punane(62), kollane(37) ja sinine(6) on põhi- ehk primaarvärvid, millest saate soovi korral ise segada teisi värve. Väikese ülevaate värvide segamisest leiate internetist,kui guugeldate sõna “Värviring”

Villa ja siidi värvimine toimub nõrgalt happelises keskkonnas ja kõrgel temperatuuril, tavaliselt keemise lähedasel temperatuuril või keetes. Sellistes tingimustes imendub värvaine täielikult värvilahusest villakiududesse ja lahus on värvimis-protseduuri lõppedes värvitu. Kui värvimine toimub liiga madalal temperatuuril, ei imendu värvaine korralikult kiududesse ja värvi püsivus jääb viletsaks.

Värvimiseks on vaja suuremat emailitud, roostevaba või vasknõud. ALUMIINIUMNÕU EI SOBI !  Nõu suurus võiks olla selline, et 1 kg värvitava materjali kohta oleks vähemalt 15 l vett. Kui nõu on väiksem, ei saa materjal värvilahuses vabalt liikuda ja värvumine võib olla ebaühtlane.

Värvimine:

1.  Kaaluge värvitav materjal kuivana, seejärel aga kastke see korralikult läbimärjaks ja pange nõrguma.

2.  Asetage nõu veega (15-20 l vett 1 kg materjali kohta) tulele ja soojendage vesi 40°C-ni.

3.  Lisage vette soola 1-2 g/l  . Soola võib lahustada eelnevalt väiksemas koguses vees ja siis värvinõusse lisada. Segage lahust, et ained korralikult seguneksid.

4.  Lisage vette vajalik kogus värvainet. Kui värvaines esineb tükke, tuleb need eelnevalt purustada. Ka värvaine võib eelnevalt lahustada väiksemas koguses vees. Segada, et värvaine korralikult lahustuks.

5.  Tõstke värvilahusesse eelnevalt märjaks tehtud värvitav materjal ja liigutage seda ettevaatlikult, et lahus imbuks ühtlaselt materjali kiududesse.

6.  Lisage värvinõusse söögiäädikat 1 spl. 1 liitri värvilahuse kohta (lahuse pH peaks olema 4,0-5,5). Liigutage värvitavat materjali ettevaatlikult lahuses, et äädikas ühtlaselt seguneks.

NB! Värviküllaste toonide puhul kasutada minimaalset soola kogust ja maksimaalset äädika kogust, pastelsete toonide puhul aga maksimaakset soola kogust ja minimaalset äädika kogust. Kuigi mõningates värvimisõpetustes käsitakse äädikas lisada värvilahusess enne värvitavat materjali, soovitame meie siin juhendis vastupidist järjekorda, sest sellisel juhul toimub värvaine imendumine materjali kiududesse pisut aeglasemalt ja värvumine on ühtlasem (eriti vajalik heledate toonide puhul). Äädikas kiirendab seda protsessi.

 

Sarnased tooted
Tootekood: 6114 ,   Laoseis: 5
4,25 €
Tootekood: 3841 ,   Laoseis: 256
Al. 1,40 €
Tootekood: 3842 ,   Laoseis: 115
Al. 1,25 €
Tootekood: 3840 ,   Laoseis: 210
Al. 1,40 €
Tootekood: 5515 ,   Laoseis: 29
Al. 4,30 €