Tootegrupid

Üld- ja ostutingimused

1       Müügitingimuste kehtivus

1.1       Käesolevad müügitingimused kehtivad e-poe klientide ja www.nobiina.ee omaniku Nobiina OÜ vahel kaupade ostmisel tekkivate õiguste ja kohustuste kohta

1.2       Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad www.nobiina.ee  veebipoest toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad võlaõigusseadus (edaspidi VÕS), tarbijakaitseseadus (edaspidi TKS) ja teised õigusaktid

1.3       Nobiina OÜ jätab endale õiguse käesolevaid tingimusi ja hinnakirja ühepoolselt muuta oma tegevuse efektiivsuse, konkurentsivõimelisuse, edaspidise arenemise, teenuste ja kaupade sortimendi täiendamise või reorganiseerimise eesmärgil. Tingimuste ja hinnakirja muudatused ning täiendused jõustuvad alates nimetatud informatsiooni ilmumise momendist veebilehel www.nobiina.ee. Kui Klient edastas oma tellimuse enne tingimuste muudatuste jõustumist, siis Kliendi jaoks kehtivad tellimuse edastamise ajal kehtinud tingimusi, v.a kui seaduses või käesolevates tingimustes on ette nähtud teisiti.

1.4       Nobiina OÜ  ja Klient soovivad kaubelda veebilehekülje www.nobiina.ee kaudu käesolevas dokumendis sätestatud tingimustel. Nobiina e-poes tellimust vormistades ning ettemaksu sooritades, kinnitab Klient, et ta on tutvunud müügitingimustega ja on nendega nõus.

2       Hinnainfo

2.1       Nobiina OÜ  e-poes müüdavate toodete hinnad on toodud eurodes. Kampaaniate soodushindade puhul on tootelehel ära toodud nii uus hind kui ka mahakriipsutatult vana hind.

2.2       Hinnad sisaldavad käibemaksu. Nobiina OÜ on registreeritud Eesti Maksu- ja Tolliametis kui käibemaksukohustuslane ettevõte KMKR nr EE101461548.

2.3       Transpordi hind arvestatakse automaatselt eeldusel, et üks tellimus on mõeldud ühele sihtaadressile. Juhul, kui Klient soovib kaupa toimetada erinevatele aadressidele, tuleb teha erinevad tellimused. Postikulu ei rakendu tellimustele, millele klient tuleb ise Nobiina kauplusesse järele.

2.4       Nobiina OÜ jätab endale õiguse korrigeerida hindu. Kui Klient edastas oma tellimuse enne hinna muudatuste jõustumist, siis tema jaoks kehtib hind, mis oli arvel kajastatud tellimuse vormistamise momendil.

3       Toodete saadavus ja kirjeldus

3.1       Nobiina OÜ teeb kõik endast võimaliku, et e-poest ostetud tooted vastaksid ka tegelikkuses tootepiltidele. Toote värvus võib tegelikkuses erineda ekraanil nähtust sõtuvalt kuvarist.

3.2       Nobiina OÜ  pingutab, et toodete kirjeldused oleksid piisavalt täpsed ja informatiivsed.  Kui toote kirjeldus ei ole ammendav, on kliendil võimalus esitada lisaküsimusi aadressil Nobiina1@gmail.com .

3.3       Nobiina OÜ teeb kõik endast võimaliku, et e-poe toodete laoseisud vastaksid tegelikkusele. Juhul, kui toode on reaalsuses otsa saanud, on Kliendil õigus valida, kas soovib saada raha tagasi või valib endale Nobiina  e-poest samas väärtuses uue(d) toote(d) või kinkekaardi.

 

4       Toodete lisamine ostukorvi ja tellimuse kinnitamine

4.1       Valige välja sobivad tooted, määrake soovitud värvus, suurus ja  kogus ning klikake nupule „LISA KORVI“.

4.2       Ostukorvi sisu saate jooksvalt näha, kontrollida ja muuta lehe paremal üleval nurgas. Ostukorv annab ülevaate kõigist valitud kaupadest ja kogustest.

4.3       Kui soovitud kaubad on ostukorvi lisatud ja kontrollitud, siis sisenege ostukorvi ja kinnitage oma tellimus vajutades nupule „Vormista ost”. Seejärel märkige enda nimi, aadress, muud andmed ja valige sobiv kättesaamisviis ning kinnitage tellimus.

5       Tellimuse eest tasumine

5.1       Tellimuse eest saab tasuda valides omale sobiva makseviisi: ülekandega pangakontole, pangalingiga või ise järele tulles kohapeal sularahas või pangakaardiga. Klient maksab 100% tellimuse summast tellimuse kinnitamiseks.

5.2       Müügileping loetakse sõlmituks ja tellimuse täitmist alustatakse kohe peale seda kui Klient on tasunud 100% tellimuse kinnituse või ettemaksu arve järgi tasumisele kuuluvast summast, juhul kui pole kokkulepitud teisiti. Tooteid enne müügilepingu jõustumist ei broneerita (nt ostukorvi lisamisel).

6       Tellimuse täitmise tähtaeg

6.1       Tellimuse laost väljastamise tähtaeg postiasutusse on kuni 3 tööpäeva peale tellimuse laekumist. Kui tellimuse väljastamise tähtaeg on pikem kui 4 päeva, siis teavitame Teid sellest eraldi e-maili teel. Laost väljastamisele lisanduvad valitud transpordi postitee päevade arv.

6.2        Maksimaalne tarneaeg on kuni 30 kalendripeäva. Sellisel juhul teavitame koheselt klienti. Kui pakutud tarneaeg kliendile ei sobi, siis on võimalik tellimus tühistada.

7       Toodete kohaletoimetamine ja üleandmine

7.1       Nobiina  e-poest ostes on võimalik kasutada alljärgnevaid kättesaamis viise:

7.1.1       Klient tuleb oma ostudele ise järele alates kokkulepitud ajast Nobiina OÜ poodi kaupluse lahtiolekuaegadel (Tallinna mnt. 40, Rapla linn). Kohaletoimetamise kulusid ei kaasne.

7.1.2       Kaup saabub Kliendi valitud Omniva pakiautomaati, postkontorisse : 3,50 €

7.1.3       Kaup saabub Kliendi valitud Itella pakiautomaati : 3,50 €

7.1.4       Kaup saabub Kliendi valitud DPD pakiautomaati: 3,50 €

7.1.5       Tellimuse alates 35.- € saadame kliendile TASUTA!

7.2       Juhul kui Klient ei väljasta tellitud tooteid postkontorist või pakiautomaadist hoiuaja jooksul, hüvitab Klient Nobiina OÜ-le korduva saatmisega seotud kulud.

7.3       Tellitud kaup peaks jõudma Kliendini ideaalses korras ning kinnises pakendis. Kui pakend või toode on transpordil viga saanud, siis palume Kliendil sellest teavitada aadressil Nobiina1@gmail.com.

7.4       Kohaletoimetamise kohustus loetakse täidetuks, kui tellitud kaup jõuab Omniva postkontorisse, Omniva pakiautomaati, Itella pakiautomaati või Klient on tellimuse alusel kauba kätte saanud Nobiina kauplusest.

7.5       Tellimuses esitatud andmete täpsusest ja õigsusest sõltub viivituste ja arusaamatuste vältimine kauba kohaletoimetamisel. Nobiina OÜ ja postiteenuse osutaja ei vastuta toodete kohaletoimetamise viivituse ja tekkinud arusaamatuste eest juhul, kui viivitus või arusaamatus on tingitud Kliendi poolt tellimuse vormistamisel esitatud andmete ebatäpsusest.

8       Tellimuse tühistamine ja toodete tagastamine

8.1       Vastavalt VÕS §-le 56 lg 1, on kliendil õigus taganeda lepingust 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest. Selle aja jooksul peab klient oma soovist taganeda müüjale teatada. Asi tuleb tagastada vastavalt VÕS §-le 56 lg 3 viivitamata, kuid mitte hiljem kui 30 päeva jooksul taganemisavalduse saatmisest müüjale.

8.2       Tagastatav kaup peab olema kasutamata ja originaalpakendis. Kaasas peab olema taganemisavaldus.

8.3       Taganemisavaldus (vabas vormis) peab sisaldama Müüja poolt Ostjale väljastatud tellimuse numbrit, samuti Ostja pangakonto numbrit, kuhu Ostja soovib, et Müüja talle Toodete eest tasutu tagastaks.

8.4       Kauba tagastamise kulu seadusega ettenähtud summa ulatuses kannab Klient välja arvatud punkt 7.2 juhtudel.

8.5       Nobiina OÜ kannab tagasisaatmise kulud juhul, kui kaup on kahjustustega või kui kaup ei vasta Kliendi tellimuses olevale tootele (st valet toodet). Vastavalt võlaõigusseadusele VÕS §-le 220 lg 1 peab tarbija teatama asja lepingutingimustele mittevastavusest müüjale kahe kuu jooksul pärast seda, kui ta sai mittevastavusest teada.

8.6       Kui tagastatav toode on viga saanud ja antud olukord on põhjustatud Kliendi poolt toote mittesihipärase kasutamise, või Kliendi süü või hoolimatuse tõttu tekkinud asjaoludest jätab Nobiina OÜ endale õiguse tasaarvestada toote väärtuse vähenemine Kliendi poolt kauba eest tasutud ning tagastamisele kuuluva summaga ning mitte tasuma kauba tagastamisega seotud transpordikulu. Samuti ei kuulu tagastamisele transpordikulu, mis Nobiina OÜ-le tasuti toote saatmiseks Kliendile. Juhul, kui Klient ei ole nõus tasaarvestamises näidatud väärtuse vähenemisega, on tal õigus tagastatud toote väärtuse vähenemise kindlaks tegemiseks või tekkinud situatsiooni süüdlase tuvastamiseks kasutada sõltumatu eksperdi hinnangut.

8.7       Toote tagastamiseks palun saatke enne postitamist teavitus aadressile Nobiina1@gmail.com  ja märkige järgnev info: Tellija nimi, tellimuse number, tagastatav toode ja soovi korral vahetustoode, arveldusarve juhul, kui maksja andmed ei ühti tagasimakse saaja andmetega.

8.8       Juhul kui Klient kaotab toote kohaletoimetamise pikema tähtaja tõttu huvi toote ostmise vastu, on Kliendil õigus oma tellimus tühistada edastades aadressile Nobiina1@gmail.com vastavasisulise avalduse.

8.9       Nobiina OÜ jätab endale õiguse tühistada Kliendi tellimus juhul, kui tellitud kaup on tarnija laos otsas ning Klient ei ole nõus Nobiina OÜ poolt pakutava asendustootega.

8.10       Nobiina OÜ jätab endale õiguse tühistada Kliendi tellimus juhul, kui tellitud kauba eest on tasumata alates meeldetuletusest 3 tööpäeva.

9       Vastutus ja vääramatu jõud

9.1       Nobiina OÜ vastutab Kliendi ees  Nobiina OÜ poolt käesolevate tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

9.2       Klient vastutab Nobiina OÜ ees Kliendi poolt käesolevate tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses

9.3       Kumbki osapool ei vastuta teise osapoole eest ning tema käitumist ei loeta käesolevate tingimuste rikkumiseks oma mistahes kohustuse teostamisega viivitamise või selle mitteteostamise tõttu, kui nimetatud viivituse või mitteteostamise põhjus ei olnud nimetatud osapoole poolt kontrollitav (vääramatu jõud).

9.4       Nobiina OÜ ei kompenseeri moraalset kahju, mida võib tekitada kliendile tarneaegade, hindade ja muude tingimuste muutmine käesolevate tingimuste raames.

10   Tingimuste muutmine

10.1     Nobiina OÜ-l on õigus e-poe arendamise huvides käesoleva lepingu tingimusi ja hinnakirja muuta ning täiendada.

10.2     Nobiina OÜ jätab endale õiguse loobuda müügist, kui tootega on juhtunud mõni järgnevatest probleemist: on juhtunud inimlik eksitus hinna sisestamisel või tehniline viga süsteemis (näiteks kui 100 eurot maksev toode on kogemata müügis 10 euroga ja tegemist on ilmselgelt veaga. Sellest tulenevalt eeldame, et klient peaks aru saama, et tegemist on veaga ja toode ei kuulu sellise hinnaga müümisele).

11   Muud tingimused

11.1     Nobiina OÜ kasutab Kliendi esitatud informatsiooni ainult Kliendi ostutellimuse täitmiseks. Nobiina OÜ ei avalda ostude sooritamise käigus teatavaks saanud informatsiooni kolmandatele osapooltele, v.a seadusega ettenähtud juhtudel. Panga ja ostja vaheline side on kaitstud SSL-turvaprotokolliga, mis tagab selle, et vahetatavat informatsiooni ei saa kõrvalised isikud pealt kuulata ega muuta. Panga ja kaupmehe vahel liikuv informatsioon on varustatud digitaalsete allkirjadega.

11.2     Käesolevates tingimustes reguleerimata küsimustes juhinduvad Klient ja Nobiina OÜ Eesti Vabariigis kehtivast seadusandlusest ning pooltevahelisi suhteid reguleerivatest teistest aktidest.

11.3     Käesolevate tingimuste täitmisest tulenevaid eriarvamusi ja vaidlusi lahendavad pooled eelkõige läbirääkimiste teel. Kui lepingust tulenevaid vaidlusi ei õnnestu lahendada poolte läbirääkimistega, on nii Kliendil õigus pöörduda oma õiguste kaitseks Tarbijakaitseametisse või Kohtusse. Nobiina OÜ-l on õigus pöörduda oma õiguste kaitseks Kohtusse.